Kalábria - Studio Italiano

Škola Studio Italiano je škola taliančiny  a talianskej kultúry, ktorá sa nachádza v centre mesta, pár krokov od námestia Vittorio Veneto, pár minút od mora. Naším cieľom je nie len vyučovať taliansky jazyk, ale hlavne vám priblížiť kultúru tohto  krásneho regiónu. Sme súčasťou medzinárodnej siete škôl “Dante Alighieri”, u nás sa môžete pripraviť na skúšky PLIDA, pre všetky úrovne. Škola bola založená v roku 2002, za viac ako 10 rokov našej práce sme mali to potešenie učiť študentov z celého sveta. U nás si príjemne spojíte štúdium s dovolenkou. 
 

Kto chce poznať to najkrajšie, čo Taliansko ponúka, mal by rozhodne zavítať do pôvabného mesta Tropea v Kalábrii. Nájdete tu skutočné poklady, zaujímavé pamiatky zachované až z grécko-normandského obdobia a nádherné pláže, na ktoré inde v tejto krajine nenarazíte. Mestečko leží na rozhraní dvoch zátok – Sant Eufemia a Gioia Tauro a žije v ňom viac než 6000 obyvateľov. A tí sú naňho právom pyšní. Nielen pre nádherné prostredie a jedinečnú kultúru, ale tiež pre tu pestovanú červenú cibuľu (La cipolla rossa di Tropea) tej najvyššej kvality, ktorej sú dokonca pripisované liečivé účinky v znižovaní hladiny cholesterolu. Vďaka radu pamiatok si tu na svoje určite prídu milovníci histórie a lovci krásnych záberov. Okrem množstva gréckych a rímskych ruín, na ktoré je možné naraziť nielen v samotnom mestečku, ale aj v jeho okolí, sa Tropea pýši úchvatným historickým jadrom. Prechádzka v malebných uličkách so stredovekými kostolíkmi, tradičnými meštianskymi domami, zaujímavými palácmi a honosnými vilami rozhodne stojí za to. K najväčším starobylým pokladom sa radí jedinečná románska katedrála vybudovaná v 11. storočí – kostol svätej Márie na vrcholku skalnatého útesu, kostol Svätého Františka z Assisi z roku 1295 či Jezuitský kostol. 

 
Pýchou mesta sú pláže. Tie sa tu rozprestierajú na celkovej dĺžke viac ako 4 kilometre a väčšinou si zachovávajú divoký prírodný ráz. Na mnohých miestach sa dokonca menia na jaskyne a uzučké zátoky. Za najznámejšie sú považované La Marina dell’ Isola Bella, Spiaggia del Vescovado, Lido di San Leonardo alebo Spiaggia del Convento. Sú známe nielen svojou malebnosťou, ale predovšetkým čistotou. Život tu plynie podobne ako v celom Taliansku. O ôsmej alebo deviatej ráno  sú ulice ľudoprázdne, sem tam tu stretnete nejakého turistu. Prvé obchodíky, bary a reštaurácie sa začínajú otvárať a ž počas dopoludnia. Po obede prichádza na rad nevyhnutná siesta. Tá končí okolo šiestej až siedmej podvečer. K večeri sa sadá až po ôsmej či deviatej hodine. A po nej je čas na zábavu v baroch a reštauráciách na hlavnom námestí. Zatvára sa, až keď odíde poslední  zákazník, väčšinou nad ránom. Južanský spôsob života Tropea skrátka nezaprie. 
Okrem lahodnej červenej cibule, ktorá sa tu vo veľkom pestuje, nezabudnite pri svojej návšteve tohto výnimočného regiónu ochutnať La ‘Nduja, čo je saláma z bravčového mäsa s výraznou ostrou chuťou. Z tekutých pochutín je treba zmieniť Vecchio Amaro del Capo, voňavý bylinný likér, ktorý sa uchováva a podáva príjemne vychladený. Milovníci syra si iste pochutia na miestnym obľúbeným ovčím syrom, ktorý nesie názov Il pecorino di Monte Poro. 

 
 
Tipy na výlety z Tropey 
 
Z mestečka sa dá vyraziť za poznávaním napríklad na Liparské ostrovy. Sú to tri jedinečne ostrovčeky vulkanického pôvodu – Lipari, Vulcano a Stromboli. Asi 10 km od Tropey, v Zambrone, leží obrovský aquapark, ktorý sa radí medzi vôbec najväčšie v Kalábrii. Nezabudnuteľný je aj výlet do oblasti Capo Vaticano, kde môžete obdivovať jedno z najkrajších talianskych pobreží. Nachádza sa tu známa vyhliadka s majákom, z ktorého sa dá dovidieť až na Stromboli a Sicíliu.1 
 


Aké kurzy ponúkame?


 - individuálne lekcie 
 - konverzačbé kurzy

 
Riaditeľ Nicola Giuditta sa narodil priamo v mestečku Tropea. Je vždy veľmi ochotný, pomôže s hocijakým problémom, je otvorený a príjemný. Jeho vášňou je organizovanie výletov pre študentov, asi aj preto, že sám rád cestuje. Ako mi povedal, udržiava kontakt so svojimi študentami, prípadne ich aj rád navštívi v ich krajine. Miluje cestovanie, čítanie, počúvanie hudby a dobré červené víno. 
  
 


 
Koľko stoja jednotlivé kurzy? 

Zápisné je  50EUR a  platí po dobu 12 mesiacov.

Typ kurzu / Cena a počet týždňov 1 týždeň 2 týždne 3 týždne 4 týždeň extra hodina
Individuálne kutzy 1:1 ( 10 lekcií po 50min) 300€ 600€ 900€ 790€ 30€
Indivviduálne kurzy 2:1 ( 10 lekcií po 50min)* 250€/osoba 500€/osoba 750€/osoba 1000€/osoba 20€/osoba
Konverzácia -od úrovne B1, 3 lekcie týždenne po 75min 185€/osoba       -
  220€/2 osoby     -  

* Kurz 2:1 (dvaja študenti) je možný len pre štidentov, ktorí spolu pricestujú. Momentálne nie je možné absovlovať kurz spojením dvoch neznámych osôb.

 

Kde bývať?

 
Škola pomôže sprostredkovať ubytovanie v zdieľaných bytoch, garsónkach pre 1-2 osoby alebo krásnych bytoch s výhľadom na more. 
 

Všeobecné informácie:
 
Adresa školy: Via Vittorio Veneto 43, 89861 Tropea. Je otvorená celý rok, okrem štátnych a náboženských sviatkov 6.1., veľkonočný pondelok, 25.4., 1.5., 2.6., 15.8., 1.11., 8.12 a počas Vianoc, počas pracovných dní od pondelka do piatku 8.00 – 19.00. 
 
Registračný poplatok je 50 eur, ktorý zahŕňa: mapu mesta, všetky praktické turistické informácie, študentskú kartu na rôzne zľavy v meste, pripojene na WIFI v škole, malú knižnicu, transfer na/z železničnej stanice v Tropea pri príchode, resp. odchode. 
 
Učebný materiál: fotokópie, ktoré budú študenti dostávať počas svojich lekcií je v cene, v prípade že budete mať záujem, môžete si u nás aj niektoré knihy zakúpiť. 
 
Skupinové lekcie: 9.00 - 13.00 s prestávkou. (Súkromné lekcie: od 15.00 do 19.00) Dĺžka lekcie je 55 minút. Skupinové lekcie sú od troch do 8 študentov, nie mladších ako 16 rokov. V prípade, že je počet študentov v skupine menší, počet lekcií sa nasledovne redukuje: Menej ako 3 študenti skupine studenti = 15 hodín týždenne* Jeden študent = 10 hodín týždenne* 
 
(*)za tú istú cenu kurzu. 
 

Top