Padova - Bertrand Russell

Škola talianskeho jazyka Bertrand Russell bola založená v Padove v roku 1975. Od nášho založenia ponúkame najlepšie kurzy talianskeho jazyka a kultúry pre študentov rôznych národností a úrovní, ktorí sa chcú naučiť taliansky v pokojnom a priateľskom prostredí, v ktorom sa štúdium jazyka harmonicky prelína s ponorením do kultúry a života Talianska. 
 
 


    Padova je mesto v severnom Taliansku na rieke Bacchiglione, v Benátsku. Je hlavným mestom provincie Padova. Leží 30 km západne od Benátok. Má okolo 215 000 obyvateľov. Rímske Patavium bolo na začiatku cisárskej doby jedno z najbohatších miest, ale v roku 452 ho vyplienili Huni. V roku 1164, za vlády dynastie Hohenstaufovcov, získala Padova ako prvé severotalianske mesto nezávislosť od ríšskej moci. V roku 1318 sa dostalo pod vládu rodiny Carresiovcov a v roku 1405 si ho podmanili Benátky. Význam Padovy v stredoveku a v období renesancie spočíval hlavne v univerzite, ktorá bola založená v roku 1222 a ktorú v roku 1238 cisár Fridrich II. ešte rozšíril. V Padove žil i zomrel rímsky historik Titus Livius a začiatkom 13. storočia tu pôsobil svätý Anton Padovský. Najväčšou historickou pamiatkou je Basilica di Sant'Antonio da Padova, v ktorej je pochovaný svätý Anton Padovský. Mohutná stavba bola vybudovaná v 13. a 14. storočí ako pilierová bazilika. Je to fantastická zmiešanina románskych, gotických a byzantských štýlových tvarov s dvoma štíhlymi vežami, špicatou kužeľovou strechou nad krížením a siedmimi pol guľovými kupolami, postavenými v roku 1424. Pred kostolom stojí i jazdecká socha Gattamelatu, ktorú v roku 1453 vytvoril Donatello. Je to bronzový pamätník na počesť Erasma da Narni, ktorý bol v rokoch 1438 - 1441 veliteľom Benátskej republiky a ktorého pre neobyčajnú diplomatickú šikovnosť prezývali Gattamelata - Strakatá mačka. V Padove sa nachádza ešte mnoho ďalších bazilík, kostolov a palácov. Okrem nich je významnou historickou pamiatkou aj múr, ktorým je obohnaná celá Padova. V meste možno nájsť aj viacero múzeí, divadiel a taktiež najväčšie talianske insektárium. Toto mestečko vás určite príjemne prekvapí svojou atmosférou a príjemnými obyvateľmi. 

  
Aké kurzy ponúkame?


   Naše kurzy sú tou najlepšou voľbou pre všetkých tých, ktorí chcú študovať taliančinu v malých skupinách maximálne 10 osôb. Zúčastniť sa výučby v skupine je vynikajúca príležitosť precvičiť si taliančinu v uvoľnenej a zábavnej atmosfére, a stretnúť sa s ostatnými študentmi z celého sveta. Kurzy sú prispôsobené aj pre úplných začiatočníkov, aj pre študentov, ktorí už majú nejaké jazykové znalosti, a sú rozdelené do progresívnych úrovní podľa Spoločného Európskeho Referenčného Rámca pre Jazyky. 

Okrem kurzov talianskeho jazyka, ponúkame aj celú škálu doplnkových činností, ako sú výlety, prehliadky so sprievodcom a kurzy varenia. Tieto iniciatívy umožnia vychutnať krásy a miestne tradície, uprednostňovať nielen interakciu medzi študentami, ale aj učenie sa a spontánne použitie talianskeho jazyka. Vášeň pre taliansky jazyk a kultúru sa odráža v srdečnom spôsobe, akým každý deň vítame našich študentov a sprevádzame ich počas učenia: sme vždy ochotní a pozorní, snažíme sa vyhovieť každej požiadavke, čí už didaktickej alebo logistickej. Preto ponúkame možnosť dohodnúť si súkromné lekcie talianskeho jazyka pre akúkoľvek potrebu, zabezpečujeme našim študentom centrálne a komfortné ubytovanie a zaistíme potrebnú dokumentáciu pre ich pobyt. 
 
Začiatky kurzov roku 2019: 7 január, 4 február, 4 marec, 1 apríl, 2 máj, 3 jún, 1 júl, 1 august, 2 september, 30 september, 28 október, 25 november. 
Kurzy trvajú mesiac, 80 lekcií – 4 týždne

V prípade,  že máte záujem o kratší kurz, počet lekcií sa vypočíta proporčne. 
  
Tri pádne dôvody, prečo sa zapísať do našej školy:

•   Viac ako 40 rokov skúseností. Bola založená v roku 1975, iba naša škola sa môže pochváliť  v  Padove s takou dlhou a pevnou skúsenosťou s výučbou taliančiny.  
•   Úplne centrálna poloha. Naša škola sa nachádza v centre mesta, v oblasti s výbornou hromadnou dopravou, autobusmi a električkami, a v blízkosti vlakovej a autobusovej stanice. Mesto Padova je veľmi bohaté na pamiatky a veľké umelecké diela, je v strategickej polohe aby      ste mohli ľahko navštíviť aj ďalšie krásne mestá ako Benátky (len 30 minút jazdy vlakom!),  Verona, Vicenza, Bologna ... 
•   Milý a priateľský personál, skúsení učitelia. Sme vždy pripravení splniť akúkoľvek požiadavku, aby sme Vám zaistili maximálne pohodlie. Naši učitelia taliančiny sa vyznačujú profesionalitou  a  prívetivosťou. 
 
Cena kurzu je 600€ / mesiac (80 lekcií). V prípade kratšieho kurzu je cena 150€ / týždeň. Zápisný poplatok je zahrnutý v cene. V prípade, že študent nedosiahol želané výsledky, može si kurz na rovnakej úrovni zopakovať za 300€ / mesiac. 
 
V prípade, že chcete študovať viac ako mesiac, informujte sa o cenách u nás. 

 

Kde bývať? 

    Venujeme pozornosť hľadaniu a výberu ubytovania pre našich študentov. Ponúkame rozne možnosti, z ktorých si možete vybrať na základe vašich preferencií. Všetky byty, ktoré sú v našej ponuke sa nachádzajú nie ďaleko od školy, či už peši, bicyklom alebo krátkou jazdou autobusom. Byty sú plne zariadené. V cene je zarátané aj použitie posteľného prádla a uterákov. 
  
Ceny ubytovania (4 týždne):  

Samostatná izba 400€
Samostatná izba s polpenziou 1000€
Mini byt pre maximálne 2 ľudí 1200€
Hotel a B&B na požiadanie


Ďaľšie pokyny a pravidlá: 

- Zápis na kurz je platný keď škola dostane vyplnený registračný formulár a potvrdenie o zaplatení kurzu. 
- Kurz nie je v žiadnom prípade možné previesť na inú osobu, a to ani v prípade príbuzných. 
- Nie je možná žiadna náhrada za vynechané hodiny alebo prerušenie kurzu študentom. Predĺžené vynechanie hodín môže byť nahradené návštevou nasledujúceho kurzu v neskoršom termíne,    po dohode so školou. 
- Ubytovaniu je pre výhradné používanie študentov, ktorí oň požiadali, a nemožno ubytovať príbuzných alebo priateľov, bez predošlého súhlasu vlastníka. 
- Študenti sú poistení pre prípad úrazu a zranenia, ktoré môžu nastať v rámci školy. Pre akékoľvek iné lekárske pohotovosti, odporúčame mať zdravotné poistenie platné v Taliansku. 

V prípade zrušenia kurzu prosíme o bezodkladné oznámenie škole, prostredníctvom faxu, doporučenou poštou alebo e-mailom. S výnimkou prípadov, keď je udelenie víza zamietnuté na Veľvyslanectve, nevzniká nárok na vrátenie zaplatenej sumy; Avšak, študent sa môže zúčastniť kurzu v budúcom období, ktoré budú dohodnuté so školou. Študenti, ktorí dostali štipendium a potrebujú ubytovanie na škole, sú povinní uhradiť náklady vopred, respektíve hneď po prijatí potvrdenia o prijatí štipendia na našej škole. 


Top