Rím - Romit

ROMIT sídliaci na ulici Via del Boschetto 68 v Ríme je škola špecializovaná na výučbu talianskeho jazyka cudzincov z celého sveta. Naša škola sa skladá z mladých učiteľov, ktorí získali už niekoľko rokov skúseností, pri výučbe talianskeho jazyka a ich povolanie je zároveň aj ich najväčšia vášeň. Našou úlohou je poskytovať kurzy určené nielen pre ľudí, ktorí chcú sa učiť po taliansky, ale aj pre tých, ktorí chcú dôkladne spoznať kultúru, zvyky a tradície tejto krajiny a vyskúšať si rozmanitosť každodenného života v Taliansku a predovšetkým v Ríme. 
 
Naše kurzy taliančiny sú navrhnuté tak, aby vyhovovali potrebám všetkých študentov a sú založené na rôznych metodikách, od diskurzívnej a komunikatívnej až po učenie sa gramatických pravidiel a noriem. Študenti sú vedení k zlepšeniu svojich jazykových znalosti a schopností prostredníctvom simulácií každodenných životných situácii, kde majú možnosť skombinovať poznatky z gramatiky a slovnej zásoby s konverzáciou. Ponúkame taktiež prípravné kurzy na skúšky CILS, CELI, a PLIDA, a v neposlednom rade veľa kultúrnych aktivít, týkajúcich sa dejín umenia, literatúry, filmu, divadla, gastronómie a módy, mame tato možnosť ponúknuť študentom úplné ponorenie sa do živote v krásnom Taliansku. 
 
Atmosféra v škole ROMIT je priateľská a neformálna. V našej škole sú veľké a svetlé učebne a k dispozícii je aj študovňa, kde študenti majú možnosť konzultovať knihy a učebnice, pripojiť sa na internet a zoznámiť sa, či socializovať sa s ostatnými študentami. Škola má okrem iného aj malé nádvorie, ideálny priestor na stretnutia študentov a pedagógov počas prestávky. Wi-Fi pripojenie je k dispozícii pre všetkých študentov.
 
 

Romit sa nachádza v jednej z najkrajších a najcharakteristickejších mesta, Rione Monti, miesto narodenia jedného z najvýznamnejších ľudí v histórii: Juliusa Caesara, neďaleko stanice Termini, stanice metra Cavour, pár krokov od pamiatok ako je Koloseum, Rímske Fórum či Námestie Venezia. V podstate ste v centre. 


Ako prebieha výučba? 


Na našich kurzoch je študent vždy považovaný za absolútneho protagonistu procesu učenia jazyka: preto je v triede maximálne 8/10 študentov. Týmto spôsobom je učiteľ schopný pozorne sledovať každého študenta, oceniť študentov spôsob učenia sa a v neposlednom rade, vie študenta povzbudiť v učení, krok po kroku. Naše kurzy prebiehajú od pondelka do piatku, lekcie trvajú 60 minút. 
  


Aké kurzy ponúkame? 

 
Intenzívny kurz: Chceš sa ponoriť do štúdia taliančiny? Náš kurz ti pomôže sa zorientovať vo všetkých aspektoch jazyka a kultúry, spoznať Rím. Lekcie sú od pondelka do piatku, ráno alebo poobede. Lekcie: tri hodiny denne, väčšinou ráno  9.30/12.45 – 14.15/17.30 Úroveň: všetky 
 
Individuálny kurz: Vyber si individuálne lekcie alebo lekcie v mini skupinách 2-3 študenti. Informácie na požiadanie. 
 
Naviac škola organizuje aj Kurz dejín umenia /2 týždne/ a Kurz histórie /1 týždeň/, ktoré sa odohrávajú vždy poobede 13.00-14.00 alebo Kurz varenia a sú vynikajúcim doplnkom ku štúdiu. 
 
 Zápisný poplatok: 50 eur, platí 12 mesiacov. Zahŕňa učebnicu, všetky učebné materiály, vstupný test a záverečný certifikát, použitie knižnice, internetu a možnosť sa zúčastňovať aj niektorých mimoškolských aktivít.  
  
  


Koľko stoja jednotlivé kurzy? 

Názov kurzu Intenzívny kurz   Večerný kurz
Trvanie   3 hodiny   Trvanie 

2 x dotýždňa od 18-19:30

1 týždeň 140€ 4 týždne 120
2 týždne 270€ 8 týždňov 230
3 týždne 390€ 12 týždňov 330
4 týždne 500€    
týždeň naviac 120€     
Mimoškolské aktivity? 
 
V cene kurzu sú zahrnuté aj rôzne aktivity organizované školou. 
Každý pondelok „jazykový tandem“. Ide o stretnutie v bare, neformálnu konverzáciu s talianmi a inými cudzincami, ak chceš aj konzumovať, poplatok je 10 eur, kde je zahrnuté jedlo „all you can eat“ a jeden nápoj. Raz za dva týždne sa organizuje celoškolská večera. Platíš si len čo skonzumuješ. 
Každý týždeň sa organizuje prechádzka po Ríme, návšteva jednej pamiatky, kostola či múzea. Platia sa len vstupné poplatky, ak je pamiatka spoplatnená. Plus jeden krát do týždňa je v škole premietanie talianskeho filmu. 


Kde bývať? 


Romit ti pomôže nájsť ubytovanie v rodine, v zdieľaných bytoch, hoteloch alebo BB. Naše byty sa nachádzajú v centre, v oblastiach dobre spojených so školou. Romit je len sprostredkovateľ ubytovania. 

Druh ubytovania Cena na deň - 1 týždeň Cena na deň - 2 a viac týždňov
Zdieľaný byt - jednotka 34€ 22€
Zdieľaný byt - dvojka 25€ 15€
Rodina s raňajkami - jednotka 38€ 26€
Rodina s raňajkami - dvojka 29€ 19€
Rodina s polpenziou - jednotka 52€ 40€
Rodina s polpenziou - dvojka 43€ 33€

Hotel, B&B, súkromné byty na požiadanie. 
 

Top