Sardínia - Italiano in Rivieria

  

Škola Italiano in Riviera funguje na poli vzdelávania viac ako 10 rokov. V škole sa okrem taliančiny vyučuje aj angličtina, španielčina, a francúzština. 
 Naši lektori sú mladí, sympatickí a kvalifikovaní vyučujúci, ktorí vás nielen naučia takto krásny jazyk, ale aj prebudia lásku k Taliansku a Sardínii. Naše nové sídlo sa nachádza 5 minút od pláže a od historického centra mesta Alghero. Triedy majú klimatizáciu! 

Čo je dôležité? V prípade problémov sme vám k dispozícii 24 hodín denne!  
Alghero je jedným z najobľúbenejších turistických stredísk na Sardínii, nachádza sa na západnom pobreží v oblasti, ktorá sa volá Korálová riviéra. Mesto má približne 44.000 obyvateľov. Alghero je mestom svetla. Nikde inde nesvietia domy tak jasne bielo ako tu. Každý kto ho navštívil hovorí, že je v niečom iné. Možno, že dôvodom je jeho poloha. Odtiaľto môžete výborne precestovať celý severozápad ostrova. Alebo možno, že dôvodom sú nádherné pláže okolo celého mesta, prístav s výhľadom na Capo Caccia.

 

Neďaleko Alghera, na nádhernom útese Capo Caccia sa nachádza slávna Grotta di Nettuno, ktorú môžete navštíviť, loď vyráža priamo z prístavu v meste. Stará časť mesta je stále rušná, atmosféra je veselá, živá a uvoľnená.  


 Aké kurzy ponúkame?


Našim študentom ponúkame širokú škálu kurzov. Máme kurzy pre tých, ktorí sa chcú výrazne zlepšiť v krátkom čase, ale aj pre tých, ktorí si chcú aj užiť dovolenku. Lekcie sa väčšinou odohrávajú doobeda, so začiatkom o 9.00. Každá lekcia trvá 50 minút. V prípade, že nie sú k dispozícii učebne, si škola vyhradzuje právo organizovať aj poobedné kurzy. Každý pondelok ráno, na začiatku kurzu sa píše vstupný test. V prípade, že bude na konkrétnom kurze prihlásený len jeden študent, sa 4 skupinové lekcie zredukujú na 2 individuálne. Stáva sa to naozaj zriedkavo. V prípade, že študenti budú dvaja, zredukujú sa skupinové lekcie na 3. 15 augusta je škola zatvorená z dôvodu štátneho sviatku. Rezervačný poplatok je 150 eur a nie je vrátený v prípade zrušenia rezervácie. 
 
Cieľom kurzov je:   

• Zlepšiť hlavne 4 oblasti jazyka: rozprávanie, počúvanie, čítanie a písanie  

• Zvýšiť istotu študenta vo svojom prejave

• Vedieť sa dohovoriť v reálnych životných situáciách  

• A hlavne sa zabaviť a prežiť nezabudnuteľný pobyt! 

 

Všeobecný kurz - lekcie sú od pondelka do piatka. Od 9.15 do 12.55, tj 4 vyučovacie hodiny. Prvá časť je zameraná viac na gramatiku, v druhej sa prevažne venujete konverzáciám, počúvaniu, hrám. 

Kombinovaný kurz - kombinovaný kurz je zložený zo 4 skupinových lekcií doobeda plus jedna individuálna lekcia poobede. Spája v sebe výhody skupinovej výučby a individuálnej. 

Kombinovaný kurz 2  - kombinovaný kurz je zložený zo 4 skupinových lekcií doobeda plus dve individuálne lekcie poobede. Spája v sebe výhody skupinovej výučby a intenzívnej individuálnej. 
   
Taliančina + dejiny umenia Sardínie - spája v sebe štandardný kurz taliančiny, 4 hodiny denne plus dva semináre do týždňa a prechádzka so sprievodcom po vybraných lokalitách mesta. Kurz trvá 1-4 týždne. 

Taliančina + vodné športy  - spája v sebe štandardný kurz taliančiny, 4 hodiny denne plus lekcie podľa výberu plachtenie, windsurf alebo potápanie. Lekcie vodných športov sa odohrávajú v jachtovom klube 2 minúty peši od sídla školy, vedúcich kvalifikovaní lektori, s certifikátom. 

Taliančina + Tenis - spája v sebe štandardný kurz taliančiny, 4 hodiny denne plus lekcie tenisu po 18.00 v Tenis Club Alghero. 

Taliančina + Varenie - spája v sebe štandardný kurz taliančiny, 4 hodiny denne plus lekcie varenia. 

Taliančina + degustácia vín - spája v sebe štandardný kurz taliančiny, 4 hodiny denne plus dve večerné stretnutia cca 45-60 minút so someliérom, ktorý vám predstaví to najlepšie čo Sardínia ponúka. Samozrejme, že po teoretickom predstavení vín, prichádza praktická ochutnávka :) 

Rodinný program - kurz pre tých, ktorí sa rozhodnú prísť k nám s celou svojou rodinou. Otec/mama absolvujú kurz taliančiny pre dospelých a deti, vo vhodnej triede pre nich sa budú s taliančinou oboznamovať prostredníctvom hier s kvalifikovaným lektorom.  

 

Ako prebiehajú kurzy? 
  

Naša metóda výučby je jednoduchá a zároveň veľmi efektívna. Základ je konverzácia. Naším cieľom je, aby sa študent zlepšoval každým dňom. Atmosféra na hodinách je neformálna, zábavná a stimulujúca. V triede je maximálne 6-8 študentov.


Kde bývať?  

Škola vám pomôže nájsť ubytovanie v hotely, BB alebo v rodine, podľa vašich požiadaviek. 

 

Aký program ešte škola ponúka?

Škola ponúka fantastický program pre všetkých študentov, ktorý je zahrnutý v cene. Napríklad prechádzka Algherom, filmové poobedie, požičiavanie kníh, večera v meste (platíte len to, čo skonzumujete)... A program, ktorý si môžete doplatiť ako degustácia vína, návšteva archeologických oblastí v okolí, výlet na lodi atď. 


Koľko stoja jednotlivé kurzy?

Corso Generale – General Course (1 týždeň) 265€
Corso Generale – General Course (2 týždeň) 465€
Corso Generale – General Course (každý týždeň extra) 195€
Corso Combinato – Combined Course (General Course + 5 individual lessons per week)  379€ / týždeň
 Corso Combinato 2 – Combined Course 2 (General Course + 10 individual lessons per week)  489€ / týždeň
 Italiano + Storia dell’arte Italiana e Sarda – Italian + History of Art of Italy and Sardinia  395€ / týždeň
  Italiano e Cucina – Italian and Cookery 
 (Corso  Generale  20 lessons per week + 2 practical lessons per week in   kitchen   with a Chef) 
395€ / týždeň
 Italian and Sailing, Italian and windsurf or Italian and other aquatic sports or tennis: 
 Corso  Generale  20 lessons per week + private lessons of sailing or other sports (the price may vary   according   the different sports chosen and the number of hours of sport   practised  ) 
od 415€ - 445€/ týždeň
 Italiano + Degustazione  dei   vini  – Italian + Wine Tasting (General Course+ 2 evening meetings with expert enologists and sommelier)  415€ / týždeň
Rodinný program 575€ - 785€ / týždeň
Individuálne lekcie 40€ / hodinu

  Novinkou tento rok je aj kurz  taliančiny spojený s hodinami tenisu a to dve poobedia v týždni. Cena kurzu je 410€ / týždeň


Ceny ubytovania

Single room in apartment or family,  self catering   195€ / týždeň
Single room in apartment or family,  self catering  – JULY 205€ / týždeň
Single room in apartment or family,  self catering  – AUGUST  209€ / týždeň
 Twin room (if available) in apartment or family,  self catering   174€ / týždeň / osoba
Twin room (if available) in apartment or family,  self catering  – JULY  174€ / týždeň / osoba
Twin room (if available) in apartment or family,  self catering  –  AUGUST  194€ / týždeň / osoba
Superior  accomodation  in Bed and Breakfast and Hotels  380€ až 680€ / týždeň
Registration fee  The Registration fee  includes:  teaching material,  final  certificate of attendance, registration placement fee and bed linen provided by School. 35€

 


 

Ako pricestovať? ​

Spojenie mesta Alghero s Bratislavou je doslova ideálne, priamy let zabezpečuje Ryanair s odletmi dva krát do týždňa. 
Transfer z letiska Alghero je, v prípade záujmu 25€.

Top