Sicília - Babilonia Taormina

BABILONIA bola prvá škola taliančiny pre cudzincov od Ríma na juh! Od roku 1992 sa naša energia koncentruje do výučby taliančiny študentov z celého sveta!          

 


    Taormina je jedným z najmalebnejších a turisticky najpríťažlivejších miest Talianska. Francúzsky spisovateľ Maupassant napísal, že toto miesto je obrazom, na ktorom nájdete všetko, čo bolo na zemi stvorené pre potešenie oka, ducha a fantázie. K založeniu Taorminy inšpirovala Kartágijcov v roku 396 pred n. l. strategicky výhodná poloha vysoko nad morom, na hore Monte Tauro s úchvatným  výhľadom  na  dymiaci  sa  vrchol  Etny,  na  azúrové  more  a  pobrežie  neďalekej  Kalábrie. Staviteľskému umeniu Grékov Taormina vďačí za najkrajšie prírodné divadlo na svete z 3. storočia pred n. l., ktoré je po amfiteátri v Syrakúzach druhým najväčším. Osobité kúzlo majú tiež taorminské uličky, vyhliadkové terasy a hlavná promenáda Corso Umberto. Neďaleké Giardini Naxos patrí k najvyhľadávanejším prázdninovým letoviskám s kvalitnými hotelovými službami. Naxos je tiež miestom kade kráčala história. Práve tu Grékovia v roku 735 pred n. l. založili svoje prvé mesto na sicílskej pôde. Zbytky antického Naxosu si môžete prehliadnuť v archeologickom parku. Medzi najznámejšie pamiatky patrí nepochybne Teatro Greco, krásne antické divadlo, ktoré je druhé najväčšie na Sicílii s priemerom až  109 metrov,  určite patrí medzi najnavštevovanejšie pamiatky. Za priaznivého počasia je priamo z ruín divadla výhľad na mesto a majestátnu Etnu. Corso Umberto a námestie Piazza IX Aprile nádherná prechádzka najrušnejšou ulicou mesta s množstvom  rozkvitnutých balkónov, obchodíkov so starožitnosťami, oblečením, suvenírmi a reštauráciami. 

Sídlo školy je na prestížnom mieste, priamo v historickom centre mesta Taormina, pár krokov od Gréckeho divadla. Vila bola postavená v 19 storočí v parku, je majetkom profesora Salvatore Cacciola, ktorý bol dlhé roky starostom mesta. K dispozícii máme krásnu záhradu 1000 metrov štvorcových, s citrusmi a palmami. 

 

Aké kurzy ponúkame? 

     Naše kurzy vedieme hlavne zábavnou a komunikačnou metódou, ale samozrejme s cieľom sa denne zlepšovať v písaní, čítaní, počúvaní a hlavne v rozprávaní. Naučíte sa riešiť bežné denné situácie, správne sa vyjadrovať. Pre nás, jazyk nie je iba súhrn gramatických pravidiel, ale hlavne je to veľký kus kultúry, histórie, tradícii, čo sa snažíme aj zdieľať s našimi študentami. BABILONIA je nový koncept školy, je to moderný projekt, skutočné kultúrne centrum. U nás sa často odohrávajú stretnutia a debaty na rozne témy, jazzové koncerty, umelecké výstavy... Naše kurzy sa odohrávajú od pondelka do piatku, od 9.30, začínajú každý pondelok, okrem kurzov pre úplných začiatočníkov, ktoré sa začínajú len v konkrétnych dátumoch. Prvý deň školy musí prísť študent na 8.30 aby podstúpil vstupný test – ústny a písomný. Po vyhodnotení výsledkov je zaradený do triedy na svojej úrovni. Všetky kurzy majú akreditáciu. Učebne majú výhľad do záhrady a sú klimatizované. V skupine je maximálne 12 študentov. Lekcia trvá 55 minút. 
 
Okrem kurzov škola ponúka každý týždeň bohatý program ako spoločné večere, semináre, prechádzky po meste a iné. 
 
Počas kurzov máte k dispozícii:                                    
•   wi-fi 
 •   klimatizované učebne 
 •   kaviareň a reštauráciu v objekte 
 •   záhradu s rozlohou 1000 metrov štvorcových 
 •   knižnicu 
 •   TV a DVD 
 •  študentskú kartu na rôzne zľavy v meste Taormina      


Kurz semi štandard – 2 lekcie v skupine denne 

Kurz štandard – 4 lekcie v skupine denne
 
Kurz štandard plus – 54 lekcie v skupine denne + jedna individuálna lekcia 
 
Intenzívny kurz – 6 lekcií v skupine denne 
 
Individuálny kurz – na lekcii ste len vy a lektor, 100% sa vám prispôsobí obsahom lekcií 
 
Kurz taliančiny a varenia – chcete navštevovať kurz varenia s pravou sicílskou kuchárkou, priamo v rodine? Počas lekcií varenia sa naučíte pripraviť prvý chod, druhý chod a prílohu podľa tradičných miestnych receptúr. Po lekcii zostanete všetci spolu, sa porozprávate, zjete skvelé jedlo, čo ste si uvarili, pripijete miestnym vínom. Lekcie prebiehajú tri dni do týždňa, ideálny doplnok k základnému kurzu. 
 
Kurz taliančiny a jedla a vína – tri lekcie zahŕňajú návštevu vinice, vínnej pivnice... Je to ideálny program pre toho, kto miluje jesť a taktiež skvelé víno. Cesta medzi vôňami a chuťami Sicílie, medzi olejmi, syrmi, vínami... Ochutnáte a spoznáte to najlepšie čo Sicília ponúka. Už ste asi hladní, že? 
 
Kurz taliančiny a turistika – dve poobedia plus jeden celý deň strávite prechádzkami a ľahkou turistikou po okolí. Prejdeme si nádherné prírodné rezervácie. Pripravte si vhodné oblečenie a dobrú kondičku. Poistenie a transfer je zahrnutý v cene. Samozrejmosťou je profesionálny sprievodca. 

Kurz taliančiny + potápanie – zahŕňa dve poobedia do týždňa. Každé poobedie sa dva krát ponoríte. Kurz je aj/nie len pre držiteľov certifikátu PADI. 
 
Kurz taliančiny + výroba sicílskej keramiky – vedeli ste, že Sicília má viac ako 2000 ročnú tradíciu výroby keramiky? Naučíte sa ju vlastnoručne vyrábať a maľovať. 
 
Kurz 50+ - kurz vhodný ako doplnok ku kurzu taliančiny. Trvá dva týždne a bude o vás 100% postarané. Spoznáte Sicíliu, ostrov 1000 farieb, a tisícich chutí. Navštívite miesta ako Agrigento, Siracusa, Piazza Armerina, sopku Etna a samozrejme Taormina, ochutnáte skvelé vína, syry, spoznáte techniku výroby keramiky, budeme sa rozprávať o politike, literatúre, histórii, kultúre... Všetko vo veľmi príjemnej a priateľskej atmosfére. 
 
Cena kurzu je 595€  (v programe 50+ nie je zahrnutý kurzy jazyka ani ubytovanie)

 Kde bývať? 

   Škola vám samozrejme pomôže nájsť vhodné ubytovanie podľa vašich požiadaviek. 

 

Koľko stoja jednotlivé kurzy? 

Lekcia-45min

Intenzita SEMI STANDARD STANDARD STANDARD PLUS INTENSIVO
Trvanie / počet hodín 2  lekcie   4 lekcie 4 lekcie +1 individuálna 6 lekcií v skupine
1 týždeň 225€ 300€ 475€ 470€
2 týždne 400€ 550€ 900€ 890€
3 týždne 525€ 725€ 1250€ 1235€
4 týždne 650€ 900€ 1600€ 1580€
5 týždňov 775€ 1075€ 1950€ 1925€
6 týždňov 900€ 1250€ 2300€ 2270€
         


Individuálne lekcie :

Jeden na jedného : 38€
Jeden na dvoch    : 52€ 

 

Kurzy PLUS € 

Názov kurzu Cena
Domáca kuchyňa 210€
Jedlá a vína Sicílie 175€
Diving: PADI International diving licence 375€
Scuba diving potápanie  203€
Potápanie pre začiatočníkov 135€
Turistika 450€
Sicílska keramika  205€

 

Ako pricestovať?

Letecky z Viedne/Budapešte do Katánie, lietajú aj nízkonákladovky ako Iberia alebo Wizzair alebo aj Swiss, Austrian, Alitalia. Z Catanie je Taormina cca 45minút vlakom. 

 
 
 
Top