Sicília - Solemar Academy

Solemar Academy je škola taliančiny pre cudzincov, ktorá funguje už od roku 1986. Nachádza sa v Cefalú, malom mestečku na Sicílii, v Parku delle Madonie, len 100 m od mora. Má akreditáciu a spolupracuje s Univerzitou pre cudzincov v Perugii, je aj skúšobným centrom pre certifikát CELI ale aj DILS-PG (Certificazione di Didattica dell’Italiano Lingua Straniera). Samozrejme, počas trvania kurzu, je vám v prípade problémov 24h k dispozícii. Sicília je ideálna dovolenková destinácia, ktorá sa teší 300 slnečným dňom v roku, úžasnou kultúrou, prírodou, a hlavne aj kuchyňou. 

 

Malebné mesto Cefalu rozkladajúce sa pod mohutne čnejúcim skalným masívom La Rocca, jeho obľúbená pláž, zachovalé stredoveké uličky a pamiatky histórie určite stoja za návštevu. Atraktívne prímorské stredisko leží asi hodinu cesty z Palerma a patrí dnes k popredným letoviskám na pobreží Tyrhnského mora. Ak je letovisko Taormina sicílska jednotka, potom je oblasť Cefalu hlavným konkurentom, ktorý má šance Taorminu dostihnúť. Miestna katedrála Duomo di Cefalu je vedľa Cappella Palatina Monreale najväčším skvostom arabsko – normanskej architektúry. Podľa legendy ju vystaval kráľ Roger II. v 12. storočí, aby splnil svoj sľub Bohu, ktorý v zúriacej búrke zachránil jeho loďstvo. V skutočnosti je však stavba skôr odrazom búrlivých vzťahov medzi Rogerom a palermským arcibiskupstvom. V snahe obmedziť rastúci vplyv pápeža na Sicíliu, ku ktorému bolo palermské arcibiskupstvo silne pripútané, sa Roger rozhodol postaviť čo najďalej od Palerma obrovský kostol a zasadiť tak cirkvi citeľnú ranu. Asi príliš neprekvapí, že pri pohľade zvonku pripomína katedrála skôr mohutnú pevnosť. Nad mestom sa dvíha skalný masív La Rocca na pohľad skutočne ideálny domov pre obrov, ktorí boli podľa povesti prvými obyvateľmi Sicílie. Práve tu stála arabská pevnosť, a to až do dobytia mesta Normanmi v roku 1063, ktorí priviedli obyvateľstvo z hôr do prístavu. Dramatické prostredie v spojení s úzkymi maurskými uličkami mesta učinilo z Cefalu obľúbenú filmovú kulisu. Mohutné schodisko Salita Saraceno sa vinie medzi trojnásobným mestským opevnením až na vrchol hory. Pláž má tvar polmesiaca a patrí k najobľúbenejším na celom pobreží Sicílie, dokonca sa vyskytuje na zozname top pláží Talianska. Pravidelne už niekoľko rokov sa v hlasovaní o najkrajšiu pláž umiestňuje na popredných miestach. 

 

Ešte sme vás nepresvedčili? Tak si predstavte typický deň s nami: ráno budete študovať taliančinu v malých skupinách s jediným cieľom – rozprávať. Na obed sa ide na pláž, opáliť sa a oddýchnuť si, poobede sa môžete potápať, prejsť sa na koni, prípadne sa vybrať na výlet do okolitých mestečiek. Večer, s novými priateľmi, si urobíte grilovačku na záhrade alebo sa vyberiete na pohár vína do centra. 


 Aké kurzy ponúkame? 


 Prvý deň sa stretneme v škole o 8:30, urobíte vstupný test a krátky pohovor s lektormi. My vás následne rozdelíme do skupín. Medzi tým si s našim riaditeľom Valeriom dáte kávu a sa porozprávame o programe celého týždňa. 
 
Kurz taliančiny štandard zahŕňa 20 lekcií do týždňa od pondelka do piatku. Dokopy 20 skupinových lekcií. 
 
Kombinovaný kurz zahŕňa 20 skupinový lekcií do týždňa plus 5 individuálnych lekcií. Na individuálnej lekcii si študent môže vybrať medzi konverzáciami, gramatikou, reáliami a iné. Ideálny kurz ako príprava na skúšky CELI. 
 
Kurz Learning while working ideálny pre tých ktorí si chcú predĺžiť svoj pobyt o pracovnú stáž v niektorej miestnej firme. 
 
Kurz One to One alebo One to Two je ideálny pre tých ktorí chcú mávať individuálne lekcie, prípadne lekcie vo dvojici. Počet lekcií si študent navolí sám. 
 
Zápisný poplatok 50 eur (25 eur pre študenta VŠ) zahŕňa: vstupný test, učebné materiály, certifikát o absolvovaní kurzu, wifi v škole, káva na uvítanie, aktivity vo voľnom čase, uvítací balíček, Solemar Academy Card na rôzne zľavy. 

Lekcia trvá 45 minút. Dni kedy sa nevyučuje: Vianoce, Veľkonočný pondelok, 15.8. V skupine sú priemerne 4-5 študenti, nie viac ako 7. 


Koľko stoja jednotlivé kurzy? 

Trvanie Kurzu / Názov kurzu Kurz Štandard (20 lekcií) Kombinovaný kurz (20 lekcií v skupine + 5 individuálnych) Kombinovaný kurz ( 20 lekcií  v skupine + 10 individuálnych)
1 týždeň 180€ 330€ 350€
2 týždne 340€ 640€ 690€
3 týždne 490€ 940€ 990€
4 týždne 635€ 1235€ 1290€
8 týždňov - -  


Kurz One to One: 1 lekcia – 25€ 
Kurz One to Two: 1 lekcia – 35€
  

 
Kde bývať? 


Izba v zdieľanom byte: ideálne riešenie pre tých, ktorí nie sú radi osamote. Skoro všetky izby sú vo Villa Caterina. Každý byt má kúpeľňu, kuchyňu, spoločný priestor, terasu alebo balkón, záhradu a dve/tri spálne a taktiež TV, práčku, klimatizáciu, WIFI. Skvelé na ubytovaní vo Villa Caterina je aj spoločný priestor pod šírim nebom, kde máte k dispozícii lehátka, ping pong... 
 Tu sa organizujú aj kurzy varenia, grilovačky, kino pod šírim nebom... Vila sa nachádza cca 900m od školy, maximálne 10 minút peši. Hneď pri dome máte supermarket, pizzeriu a predaj domáceho vína. 
 
Cena za izbu jednotku je: 
 260 € na týždeň v mesiacoch júl a august 
 220 € na týždeň v ostatných mesiacoch 
 
Cena za dvojlôžkovú izbu je: 
200 € na týždeň v mesiacoch júl a august 
160 € na týždeň v ostatných mesiacoch 


Ubytovanie v domácnosti: nepoužívame termín ubytovanie v rodine, často sa stáva, že nejde o klasickú rodinu, ale o ženy, ktoré žijú samé, prípadne mužov, ktorí radi spoznávajú študentov z inej kultúry. Všetkých samozrejme starostlivo vyberáme a osobne poznáme.  
 
Samostatné byty, hotely a BB: ceny pošlem na požiadanie. 
 
Čo robiť vo voľnom čase? 
 
Škola organizuje rôzne výlety, aperitívy, všetky informácie dostanete po príchode. Plus máte možnosť si doplatiť kurz potápania, jazdenia na koni, varenia a iné. 
 


Ako pricestovať? 

Najpohodlnejšie je priletieť na medzinárodné letisko v Palerme (z Viedne) a odtiaľ je Cefalú asi 50 minút vlakom. Prípadne môžete využiť aj let z Bratislavy do Trapani s Ryanair a potom vlakom, ale cesta vlakom je cca 7 hodín. Prípadne sa lieta aj do Catanie, odtiaľ 3 hodiny vlakom. Každopádne odporúčam trasu Viedeň – Palermo – Cefalú. 

 

Top