Sicília - Virgilio

Škola Virgilio organizuje už desiaty rok kurzy taliančiny a talianskej kultúry na brehu mora, v Trapani, na Sicílii. Ak hľadáte školu, kde spojíte štúdium jazyka a talianskej kultúry s dovolenkou pri krásnom mori, a výletmi do okolia, ste na správnom mieste. Do dnešných dní tu študovali stovky študentov zo 70 krajín sveta, 5 kontinentov. Mnohí z nich sa k nám vracajú už niekoľko rokov po sebe. Naši študenti sú všetkých vekových kategórií, od mladých, dospelých až po seniorov. Prijímame študentov s minimálnym vekom 16 rokov, a maximálny vek? Aj 100 rokov :) 
Sídlo je na ulici Bernardo Bonaiuto, medzi historickým centrom a modernou štvrťou, pár metrov od pláže. Študenti majú k dispozícii wifi gratis, spoločný priestor s počítačmi a multimediálnu knižnicu. 

 


 Trapani s populáciou okolo 70 000 obyvateľov je hlavným mestom rovnomennej provincie Trapani a v súčasnosti patrí medzi obľúbené destinácie Slovákov práve vďaka pravidelným letom medzi Bratislavou a týmto mestom. Mesto má veľa historických pamiatok, prístav, historické centrum, ale aj niekoľko pláží a často je to východisková stanica na mestečko na kopci Erice alebo na jeden z neďalekých Egadských ostrovov. Historické centrum v Trapani je plné obchodíkov, reštaurácií, kaviarní a malých námestí. Centrum sa rozprestiera hlavne v okolí ulice Corso Vittorio Emanuele, Via Garibaldi alebo Via Torrearsa. Pekná prechádzka je aj v okolí prístavu alebo popri mori a plážach. Krásny výhľad je popri mori až na koniec poloostrova k veži Torre Ligny. Trapani je známe aj mnohými kostolmi a katedrálami (podobne aj celá Sicília), z najznámejších sú napríklad Chiesa del Purgatorio alebo Cattedrale di San Lorenzo. Čo sa týka pláží, najbližšie centru sa nachádzajú pláže blízko Piazza Vittorio Emanuele a často navštevovaná je aj súkromná pláž Lido Paradiso. Medzi ďalšie pláže patrí Mura Tramontana alebo Torre di Ligny a trochu vzdialenejšia od centra – San Giuliano. Veľmi obľúbené sú pláže Lido Marausa, skladajúca sa z  niekoľkých menších pláží. Trapani je známe aj vďaka lanovke, ktorá Vás vyvezie do mestečka nad  Trapani – historického Erice. Erice bolo jedno z top atrakcií a miest, ktoré môžete  navštíviť. Úzke,  romantické uličky, obchodíky so suvenírmi a inými domácimi výrobkami, reštaurácie a pasticcerie – predajne s domácim pečivom, rôznymi keksíkmi a  sladkosťami. Vynikajúca pizza, croassanty a káva a nádherný výhľad na okolitú krajinu. Mesto sa nachádza v nadmorskej výške 800 metrov a často tento kopec priťahuje oblaky a mračná, ktoré spôsobujú nie veľmi príjemné počasie. 
 


Aké kurzy ponúkame? 


Kurz Štandard: 3 lekcie denne. Jedna lekcia trvá 60 minút. Výučba prebieha od pondelka do piatku 9.30 – 13.00. Prvá časť je vždy orientovaná na gramatiku s cvičeniami a druhá časť je venovaná konverzáciám, hrám, piesňam. Študijný materiál je dodaný školou. V každej skupine je maximálne 9 študentov. Ideálny, odporúčaný čas na štúdium sú dva týždne.

Kurz štandard  stojí 200€/týždeň. Cena za dva týždne je 380€, tri týždne 560€, každý ďalší týždeň stojí 160€.

Kurz ŠTANDARD PLUS (4 lekcie denne):
1 týždeň - 320€
2 týždne - 620€
3 týždne - 900€


V cene kurzov je zahrnuté:
- Učebný materiál
- Prehliadka mesta so sprievodcom ( iba prvý týždeň kurzu) a konverzácia v bare každý
týždeň
Na požiadanie je možný aj kurz S učiteľom doma. Kurz zahŕňa 15 alebo 30 lekcií za týždeň, 7
nocí s polpenziou priamo u učiteľa a zápisné. Cena kurzu je 890€.
 
Zápisný poplatok (v prípade zrušenia rezervácie sanevracia ) je 50€, ktorý zahŕňa: 
 •   vstupný test, záverečný certifikát

•   welcome balíček s turistickými informáciami 

•   študentský preukaz na rôzne zľavy v meste

•   prístup do knižnice 
 
Kurzy prebiehajú od 6.mája do 8.novembra 2019
    
Počet lekcií týždenne: 15 /pre triedy 4-9 študentov/ 
                                    12,5 /pre triedy s 3 študentami/ 
                                    10 /2 študenti/ 
                                     7,5 /1 študent/ 


 Samozrejme, máme v ponuke aj individuálne lekcie, ktoré si môžete pridať ku kurzu, cena jednej lekcie je 35€ alebo 49€ pre dvojicu. 


Ako tráviť voľný čas? 

 Študenti majú možnosť obohatiť svoj pobyt rôznymi aktivitami, ktoré škola organizuje. Na začiatku kurzu každý študent dostane program aktivít, ktoré sú zahrnuté v cene, ale i tých ktoré si môže doplatiť, napríklad kurz varenia. Každý pondelok poobede je prechádzka mestom s kvalifikovaným sprievodcom, vďaka ktorému spoznáte toto krásne mesto. Utorok večer pôjdeme na aperitivo, ak bude pekné počasie, na piknik, na pláž... 
 


 Možnosti výletov sú rôzne, hlavná atrakcia je súostrovie Egadi, ktoré sa nachádza cca 30 minút rýchlo člnom od Trapani. Hlavne ostrov Favignana je známy svojimi nádhernými plážami, v mestečku sa vynikajúco najete, samozrejme, že sa tu nachádzajú mnohé hotely BB, môžete tu aj prespať. 

Kde bývať?

Izba v zdieľanom byte : Izby v zdieľaných bytoch sú v centre mesta, pri mori, s výborným pomerom kvalita – cena. Kuchyňa a kúpeľňa je spoločná. Izby môžu byť jednotky, dvojky alebo aj trojky. V bytoch bývajú prevažne študenti školy, ale samozrejme nie len. Bývanie v zdieľanom byte je možné minimálne na dva týždne, cena samostatnej izby je približne 250€/2 týždne. Detaily upresní škola podľa aktuálnej kapacity miest. 
 
Samostatný byt : Pre tých, ktorí uprednostňujú pohodlie a súkromie máme v ponuke aj samostatné byty v centre, blízko pri mori. Ide o garzónky či jedno izbové byty. 
 
Ubytovanie v rodine : Najlepšia príležitosť ako sa naučiť po taliansky je bývať priamo v rodine. Takto budete študovať v škole, ale samozrejme, bežnou konverzáciou v rodine, sa budete učiť aj poobede, doma. Spoznáte zvyky normálnej rodiny, ich bývanie, vzťahy v rodine. Samozrejme, všetky rodiny osobne poznáme a sme ich starostlivo vybrali, aby ste sa cítili počas svojho pobytu príjemne, ako doma. Cena samostatnej izby v rodine je približne  200-250€ / týždeň s raňajkami.  Detaily upresní škola podľa aktuálnej kapacity miest. 
 
Bed & Breakfast : sa nachádza len pár metrov od školy, ceny sú na stránke, škola vám na cenu poskytne zľavu, v závislosti od sezóny 15-20% http://www.koreroomstrapani.it/it/ 

 

Top