Zásady používania súborov cookies
 1. Občianske združenie Škola taliančiny OZ (ďalej len „OZ“), so sídlom Na vŕšku 2, 811 01 Bratislava, registrované v Evidencii Občianskych združení zabezpečovanej prostredníctvom Ministerstva vnútra Slovenskej republiky (https://ives.minv.sk/rez/registre/pages/detailoz.aspx?id=219487) ako prevádzkovateľ osobných údajov používa na webovej stránke www.skolatalianciny.sk súbory cookies.

 2. Cookies používame za účelom merania návštevnosti webovej stránký a na zlepšovanie spôsobu jej fungovania a prispôsobovanie vo Vašich zariadeniach. Tieto cookies používame na základe oprávneného záujmu spoločnosti v súlade s ustanovením § 13 ods. 1 písm. f) zákona č. 18/2018 Z.z. o ochrane osobných údajov a o zmene a doplnení niektorých zákonov (ďalej ako „Zákon“).

 3. Čo je cookie?
  Cookie je krátky textový súbor, ktorý náš web ukladá vo vašom počítači alebo mobilnom zariadení pri jeho prehliadaní. Webový prehliadač si tak na určitú dobu zapamätá informácie o vašej návšteve, napríklad prihlasovacie meno, preferovaný jazyk, veľkosť písma a iné nastavenia.

 1. Ako používame súbory cookie?
  Cookies používame na optimálne vytváranie a neustále skvalitňovanie služieb. Na našej stránke môžu byť použité dočasné a trvalé cookies. Dočasné sa uchovávajú vo vašom zariadení, kým stránku neopustíte. Trvalé cookies zostávajú na vašom zariadení do uplynutia ich platnosti alebo do ručného vymazania. Doba, počas ktorej si informácie ponechávame, závisí od typu súborov cookies.

  Na našej stránke používame nasledovné typy súborov cookies:

 • Základné cookies , ktoré sú nevyhnutné pre poskytnutie prístupu na našu webovú stránku;
 • Funkčné cookies , ktoré sú rozhodujúce pre správne fungovanie našej webovej stránky (ak sú tieto cookies zakázané, naša webová stránka nemusí fungovať správne).

 1. Komu získané údaje sprístupňujeme?
  Údaje, ktoré získame od vás prostredníctvom súborov cookies, môžu byť sprístupnené prevádzkovateľovi služieb a platformy Google do Google Analytics. Tie prevádzkuje spoločnosť Google Inc., so sídlom 1600 Amphiteatre parkway, Mountain View, CA 94043, USA.

  Služba Google Analytics používa súbory cookies, ktoré sú textovými súbormi umiestnenými vo vašom počítači, aby pomohli webovému serveru analyzovať, ako používatelia používajú danú webovú stránku. Informácie generované súbormi cookies o používaní webovej stránky sú obvykle prenesené na server Google v USA, kde sú aj uložené. Ak je však na webovej stránke aktivovaná anonymizácia IP, Vaša IP adresa bude anonymizovaná spoločnosťou Google a ostane uložená v priestore EÚ a EZVO.  K prenosu osobných údajov do tretej krajiny spoločnosti Google Inc. v Spojených štátoch amerických dochádza v súlade s článkom 45 Nariadenia GDPR, t.j. na základe toho, že táto spoločnosť je certifikovaným účastníkom rámca – „EU-USA Privacy Shield

  Spoločnosť Google používa v mene prevádzkovateľa webovej stránky zhromaždené informácie na posúdenie používania našej webovej stránky, na zostavenie prehľadov o aktivite našej webovej stránky a na poskytovanie ďalších služieb súvisiacich s používaním našej webovej stránky. IP adresa odoslaná vaším prehliadačom v rámci služby Google Analytics sa nebude spájať s inými údajmi spoločnosti Google. Používanie súborov cookies môžete odmietnuť výberom príslušných nastavení vo vašom prehliadači, avšak berte, prosím, na vedomie, že ak tak urobíte, nebudete mať možnosť využiť plnú funkčnosť našej webovej stránky. Spoločnosti Google môžete tiež zabrániť v zhromažďovaní údajov generovaných súbormi cookies a súvisiacich s používaním našej webovej stránky (vrátane vašej IP adresy) a spracovaním týchto údajov stiahnutím a inštaláciou rozšírenia prehliadača dostupného na nasledujúcom odkaze https://tools.google.com/dlpage/gaoptout?hl=en

  Ďalšie informácie o podmienkach používania a ochrane osobných údajov nájdete na stránke https://www.google.com/analytics/terms/sk.html

  Bližšie informácie o tom Ako používa spoločnosť Google súbory cookie  . Pozrite si aj zoznam  typov súborov cookie, ktoré Google používa , a prečítajte si o tom, ako spoločnosť Google a jej partneri tieto súbory cookie používajú v  inzercii . Pozrite si aj  pravidlá ochrany osobných údajov , ktoré vysvetľujú, ako Google chráni pri používaní súborov cookie Vaše osobné údaje a iné informácie.

 1. Ako odmietnuť používanie súborov cookies?
  Používanie súborov cookies je možné nastaviť pomocou Vášho internetového prehliadača. Väčšina prehliadačov súbory cookies automaticky prijíma už v úvodnom nastavení. Súbory cookies je možné pomocou Vášho webového prehliadača odmietnuť alebo nastaviť používanie len niektorých súborov cookies.

  Informácie o prehliadačoch a o spôsobe nastavenia predvolieb pre súbory cookies môžete nájsť na nasledujúcich webových stránkach:

 1. Vaše práva súvisiace s ochranou osobných údajov vo vzťahu ku Cookies
  V súvislosti so spracúvaním osobných údajov, máte podľa Zákona právo:

 • požadovať od nás potvrdenie o tom, či spracúvame Vaše osobné údaje, a ak spracúvame Vaše osobné údaje, tak máte právo na prístup k týmto osobným údajom,
 • požadovať informáciu o tom, ktoré osobné údaje o Vás spracúvame, na aký účel spracúvame Vaše osobné údaje, dobe ich uchovávania,
 • na opravu Vašich nesprávne uvedených osobných údajov a ich aktualizáciu, prípadne doplnenie osobných údajov,
 • na vymazanie osobných údajov, pričom tieto osobné údaje na Vaše požiadanie bezodkladne vymažeme, ak už nie sú potrebné pre účel, na ktoré sa získali alebo spracúvali; alebo ak sme získali osobné údaje protizákonne; alebo ak nám taká povinnosť vyplýva zo Zákona alebo iných všeobecne záväzných právnych predpisov vrátane medzinárodných zmlúv, ktorými je Slovenská republika viazaná,
 • na obmedzenie spracúvania osobných údajov, v prípadoch, keď namietnete správnosť osobných údajov, ktoré o Vás spracúvame, alebo sme využili Vaše osobné údaje protizákonne,

 1. Cookies, ktoré na našich webových stránkach používame:
  Technické alebo funkčné cookies
  Niektoré súbory cookies zaisťujú, že určité časti webovej stránky fungujú správne a že preferencie používateľov ostanú zaznamenané. Pri opakovanej návšteve našej stránky nemusíte znova zadávať informácie o vás, prípadne tovary v nákupnom košíku ostanú až do zaplatenia. Tieto súbory cookies môžeme umiestňovať bez vášho súhlasu.

  Štatistické cookies
  Štatistické súbory cookies sú využívané na optimalizáciu zážitku z webových stránok pre našich používateľov. Štatistické súbory cookies pre nás získavajú prehľad o používaní našej webovej stránky. O povolenie umiestňovať štatistické súbory cookies vás stránka požiada.

  Reklamné cookies
  Na tejto webovej stránke používame reklamné súbory cookies, ktoré nám umožňujú prispôsobiť reklamy pre vás, a my (a tretie strany) získavame prehľad o výsledkoch kampane. Na základe kliknutia sa vytvorí profil keď surfujete po stránke https://www.skolatalianciny.sk.

  Marketingové/sledovacie cookies
  Marketingové/sledovacie súbory cookies sú súbory cookies, ktoré sa používajú na vytváranie profilov používateľov na zobrazenie reklamy alebo na sledovanie používateľa na tomto webe. Pre povolenie umiestnenia týchto cookies vás žiadame na stránke.

  Tlačidlá sociálnych médií
  Na našu webovú stránku sme zahrnuli obsah zo služieb Facebook, Twitter, LinkedIn, WhatsApp a Instagram na propagáciu webových stránok (napr. „páči sa mi to“, „pripnutie“) alebo zdieľanie (napr. „tweetovanie“) na sociálnych sieťach ako Facebook, Twitter, LinkedIn, WhatsApp a Instagram. Tento obsah je vložený s kódom odvodeným z Facebooku, Twitteru, WhatsApp a Instagramu a umiestňuje súbory cookie. Tento obsah môže uchovávať a spracovávať určité informácie na účely prispôsobenej reklamy.

  Pre podrobnejší prehľad informácií o spracovaní vašich osobných údajov na týchto sociálnych sieťach si prečítajte na nasledujúcich odkazoch. Získané údaje sú čo najviac anonymizované.

  Marketingové, funkčné, nutné cookies

  https://twitter.com/en/privacy

  https://www.facebook.com/privacy/explanation

  https://privacycenter.instagram.com/policy


  Marketingové cookies

  https://privacycenter.instagram.com/policy/?entry_point=ig_help_center_data_policy_redirect


  Funkčné, nutné cookies

  https://www.whatsapp.com/legal/


  Ďalšie používané cookies:

  Google Analytics  https://policies.google.com/privacy
  Google AdSense https://policies.google.com/privacy
  Google reCAPTCHA https://policies.google.com/privacy
  Google Ads  https://policies.google.com/privacy
  GoogleFont https://policies.google.com/privacy
  Google Maps https://policies.google.com/privacy
  PHP https://cookiedatabase.org/service/php/

  Kontaktné údaje
  V prípade otázok alebo pripomienok nás môžete kontaktovať na adrese:

  Škola taliančiny OZ
  Na vŕšku 2
  811 01 Bratislava

  Webová stránka: https://www.skolatalianciny.sk
  E-mail: info@skolatalianciny.sk