16-article-ako-sa-ucit-cudzi-jazyk_w295_h150

Ako sa učiť cudzí jazyk?

Škola Taliančiny

Veľa krát som už dostala túto otázku. Ako sa učiť a skutočne naučiť cudzí jazyk? Moja rada je jednoduchá. Začnite s tým jazykom žiť. Obklopte sa ním. Ktoré konkrétne rady by som vám dala?

 

  1. Vyberte si tú správnu školu, kde sa budete cítiť fajn. Chémia musí fungovať od začiatku.
  2. Učte sa 15 minút denne. Intenzívne a sústredene. Nové slovíčka si opakujte nahlas, tak si aj ucho „zvykne“ a už vás nepustí to povedať chybne.
  3. Počúvajte talianske rádio. Aj keď nerozumiete zo začiatku ani slovo, neskôr jedno, dve, majte ho zapnuté. Odporúčam napríklad online RTL.IT alebo RDS.IT
  4. Keď sú v kine talianske filmy s titulkami neváhajte. V Bratislave ich máva často v ponuke napríklad kino Nostalgia.
  5. Zúčastňujte sa jazykových kaviarní, využívajte možnosti konverzácii.
  6. Učte sa. Či to už som spomínala? 🙂
  7. Skúste si hovoriť jednoduché, bežné vety po taliansky. Vety, ktoré denne používate v slovenčine. Vedeli by ste ich preložiť?
  8. Nalepte si papieriky so slovíčkami všade okolo seba.
  9. Cestujte, cestujte a cestujte. Momentálne sú v ponuke lacné letenky do Bologne, Ríma, ale aj Neapola či Milána. Vycestujte aj keď len na jeden, dva dni. Najlepšie sa učí priamo na mieste. Vypýtajte si v obchode, na trhu, opýtajte sa na cestu, garantujem, že si to už navždy zapamatáte. Ak sa dá, choďte aspoň na týžden do niektorej školy v Taliansku. Aj my ich máme v ponuke vyše 15 pre všetky jazykové úrovne a vekové kategórie.
  10. Zamilujte sa do Taliana/Talianky. To ako motivácia funguje najlepšie 🙂
12 novembra, 2023